Лікар радить, консультує
Грип – це серйозне високозаразне захворювання з ризиком госпіталізації та навіть смерті, збудником якого є віруси трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів.
Грип дуже легко передається повітряно-крапельним шляхом. Навіть хворий із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, до 7 днів.
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це: підвищення температури тіла до 38°С і вище; головний біль, біль у м’язах, біль у горлі; кашель; нежить.
Особливо вразливими до інфекції є: діти віком до 5 років; вагітні; люди похилого віку; хворі на діабет, хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.
Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.
Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
Корисні поради для профілактики грипу: Продовження
Шановні батьки!
Щоб не допустити травмування дитини в лісі та на водоймі, пам’ятайте такі вимоги та дотримуйтесь їх:
1.Під час перебування на вулиці в літній день захищайте голову дитини панамою.
2.Регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри.
3.Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.
4.Не залишайте дитину без нагляду біля водойми.
5.Не дозволяйте купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях.
6.Для купання обирайте незасмічені з твердим дном, без водоростей та мулу місця.
Десять порад батькам про здоров’я дошкільнят
Порада 1. При появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.
Порада 2. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганий промовою, якщо у нього бувають непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, його захитує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога. Продовження
попередження дитячого травматизму памятка-презентація
Методичні рекомендації
щодо дій безпечної поведінки дітей під час літніх канікул
Війна і діти: як уберегтись від небезпеки мін та боєприпасів? Харчового отруєння? Сьогодні ці значення для батьків набувають неабиякі значення. Безумовно неостаннє значення набуває психологічна підтримка дитини.
Дитячий фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробив поради щодо піклування про дитину під час війни. У цій брошурі ви знайдете вичерпну інформацію про харчування, гігієну, безпеку та психологічну підтримку дитини (додається).
Війна — стрес не тільки для дорослих, які все розуміють, а й для дітей. Відчуття небезпеки, тривога, порушення звичного стану речей, постійні зміни та переміщення — все це може злякати дитину, збити її з пантелику і викликати дискомфорт. Головне, що слід пам’ятати, — якщо батьки поруч і всі здорові, то ви зможете забезпечити психологічний комфорт дитини.
Ліків від COVID-19 немає. Лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19. Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності.
COVID-19 може бути дуже небезпечним для людей, старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо), а також освітян, які через специфіку своєї діяльності постійно контактують із великою кількістю вихованців, учнів або студентів і наражаються на небезпеку захворіти. Саме тому щепитися від COVID-19 — означає захистити своє життя.
В Україні розпочалася вакцинація всіх працівників закладів освіти, незалежно від власності та підпорядкування. Продовження
Попередження хвороб є головною метою системи охорони здоров’я. В будь-якому випадку краще попередити захворювання,ніж лікувати його. У роки життя дитина тільки починає пізнавати світ. Кожна хвилина, проведена разом, для нас на вагу золота. Ми будуємо плани на майбутнє, уявляємо, як дитина заговорить і почне ділитися з нами своїми думками. Як гратиметься з іншими дітлахами, їздитиме на велосипеді. Як ми поведемо її до першого класу, разом поїдемо на відпочинок… Та багато іншого.Але ми мало замислюємося над тим, що всі ці прекрасні й неповторні миті життя може затьмарити хвороба. На щастя, завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних хвороб можна відвернути Продовження
У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) звертаємо увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань.
Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом. Продовження