Практичний психолог

Рекомендації психолога для батьків першокласників

Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища.

Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність.

Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

Складіть разом з дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Не пропускайте труднощі, можливі у неї на початковому етапі оволодіння навчальними  навичками. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, намагайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

Підтримаєте дитину в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна його похвалити.

Пам’ятаєте, що похвала і емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини.

Якщо вас щось непокоїть в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

Зі вступом до школи в житті вашої дитини з’явиться людина більш авторитетна, ніж ви. Це – вчитель. Поважайте думку дитини про свого педагога.

 

      Сьогодні практичний психолог нашого закладу Оксана Василівна Зорін провела консультацію для педагогів “Позитивне ставлення до себе та інших – запорука здоров’я” із просвітницькою та профілактичною метою.

Під час зустрічі обговорили такі важливі теми, як:
 — позитивне ставлення  до себе та один до одного;
—  роль психологічної підтримки;
— різноманітні методи заспокоєння та дихання;
— роль педагогів у вихованні дітей через особистий приклад.
У колі колег ми зосередилися на тому, як позитивно ставитись до себе та інших, створювати дружню атмосферу в педагогічному колективі та яку роль відіграє власний приклад у вихованні дітей. Адже саме ми, дорослі, формуємо в серцях дітей основи поваги до різноманіття, взаємопідтримки та людяності.
Дякуємо всім учасникам за активність, відкритість та готовність змінювати світ на краще, починаючи з себе!

Продовження

  Сьогодні практичний психолог закладу Зорін Оксана Василівна провела консультація для вихователів “Казкотерапія або лікування казкою” де вихователі вчилися підтримувати ментальне здоров’я   На допомогу педагогам

Консультації

      На базі ЗДО “Віночок” практичний психолог Зорін Оксана Василівна провела консультацію для працівників закладу на тему: “Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни”

Наш заклад дошкільної освіти також долучився до конкурсу для дитячих садочків “Гратися і не боятися”, що проводить #UNICEF за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою популяризації ефективних інструментів підтримки ментального здоров’я дітей дошкільного віку. Чудова руханка під пісню “Я і ти” Світлани Тарабарової допомагає дітям зняти напругу та опанувати емоції. #ЯіТи Продовження

  • Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися дитині

    Картинки по запросу спілкування в інтернеті

    Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату, в соцмережах та іншим подібним сайтам.

    Спілкування у чаті, в соцмережах та на деяких інших сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для дитини.

     

     

  • Навчіть дитину

    СПІЛКУЮЧИСЬ В ІНТЕРНЕТІ ВОНА, ЗАРАДИ СВОЄЇ БЕЗПЕКИ, НЕ ПОВИННА НІКОЛИ:

  • своєму віртуальному другу своє прізвище, домашню адресу, номер свого мобільного або домашнього телефону, номер та місцезнаходження своєї школи та інші дані;
  • розміщувати фотокартки, на яких ти оголений або у нижній білизні чи піжамі, а також відправляти комусь свої фото електронною або звичайною поштою;
  • повідомляти пароль до своєї Інтернет-сторінки. Пароль як ключ від квартири, тому нікому його не слідвіддавати!;
  • казати, що дитина вдома знаходиться вдома одна;
  • казати, що дитина сама знаходиться перед комп’ютером.
  • обговорювати теми, які дитині неприємні або яких вона соромиться;
  • показувати віртуальному другу перед Веб-камерою своє тіло або якісь його частини, робити те, що їй не подобається.
  • відповідати на питання, які стосуються особистого життя або  тіла дитини. Нехай дитина пам’ятає: її тіло належить тільки їй і ніхто не має права розмовляти про нього з дитиною!;
  • розповідати багато про своїх друзів, знайомих та родину, особливо, видавати їхні таємниці;
  • відправляти поштою або передавати через когось свої особисті речі співрозмовнику по Інтернету;

 

 

 

 

 

 Висипайтеся. Ви повинні спати не менше 8 годин на добу. Позбавтеся від звички сидіти до півночі за книгою, телевізором або комп`ютером. Краще встати раніше на годинку і насолодитися тим, що любите.

Полюбіть списки і плани. Кожен наш день неповторний і проживати його марно – злочин! Складайте списки того, що необхідно зробити, купити, прочитати і т.д., або простіше кажучи – ведіть свій щоденник успіху! Це зробить ваше життя більш організованою і продуктивною. Продовження

Щоб отримувати зрозумілу інформацію про події навколо, українські діти та підлітки під час війни потребують   особливої уваги своїх батьків чи опікунів. Асоціація психологів Португалії на допомогу дорослим підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою.  Психологи радять вислуховувати занепокоєння дітей щодо війни, говорити з ними та відповідати на поставлені запитання. Відкриті та щирі розмови захистять психіку дитини, а також допоможуть повернути відчуття безпеки…

 

https://nus.org.ua/news/posibnyk-shhodo-rozmov-iz-ditmy-pro-vijnu-vid-portugalskyh-psyhologiv/

   16 лютого 2022 року  –  День Єднання . Україна показує усьому світові, що  ми – сильні, єдині, незламні та непереможні!   У нашому закладі «Віночок»  у День Єднання  вихованці та працівники закладу виконали гімн України,  провели флешмоб «Подаруй серце Вкраїні». Одяг усіх вихованців та колективу прикрасили символічні  жовто-блакитні кольори. Єднаймося, гуртуймося, бо ми  – українці – нація гідних, вільних людей!

Продовження